Stowarzyszenie Oficerów 5 Dywizji Wojska Polskiego "Kresowiak"
Nawigacja
Strona Główna
Zarząd
Statut Stowarzyszenia
Kontakt
Księga Gości
Aktualności
Galeria
Deklaracja Członkowska
Forum
Do Pobrania
Szukaj
Z dawnych lat...
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 24
Najnowszy Użytkownik: vioxx
16-12-2006r. - Będzie więzienie w koszarach
Będzie więzienie w koszarach.
- Już parę lat zabiegamy o lokalizację więzienia na terenie byłych jednostek w Gubinie i nareszcie mamy dobrą informację. Centralny Zarząd Służby Więziennej chce zagospodarować część koszar na budowę więzienia - powiedział burmistrz Lech Kiertyczak.
Informację tę potwierdził pełniący obowiązki dyrektora Oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Gorzowie Eugeniusz Kropidłowski. – Aktualnie przygotowywany jest do przekazania teren ok. 10 hektarów w kompleksie koszarowym dla CZW. Będzie to także kilka koszarowców i dwa bloki kuchenne. Możemy mówić zatem o konkretach, a nie pomysłach. Przekazanie obiektów może nastąpić wkrótce, po załatwieniu niezbędnych formalności. Może to być kwestia miesiąca, dwóch.
Od wielkości kwoty jaką zadysponuje na ten cel CZSW zależeć będzie rodzaj więzienia, a tym samym ilość nowych miejsc pracy. Można jednak mieć nadzieję na 200 – 300 miejsc.
Zatem po zagospodarowaniu wiat i magazynów przychodzi kolej na koszarowce. Jak do tej pory żaden nie znalazł nabywcy. Być może decyzje o powstaniu więzienia będą dobrym początkiem na pełne zagospodarowanie mienia powojskowego? Oby tak się stało. (sp)

Tak napisały lokalne „Wiadomości Gubiński” na początku października 2006 r. Można dodać, że więzienie zlokalizowane będzie na terenie byłych jednostek: 5 pułku przeciwlotniczego (rozwiązany z końcem 2001 roku i 5 batalionu zaopatrzenia (rozwiązanego w grudniu 1998 roku). Służba więzienna przejmie pięć bloków koszarowych i dwa bloki kuchenne. Zatem więźniowie do koszar!

Galeria fotografii ma przypomnieć jak dziś, po pięciu latach od likwidacji garnizonu wyglądają niektóre obiekty, przez kilkadziesiąt lat użytkowane przez wojsko. Po wielu pozostały nędzne resztki, ograbione z wszystkiego, co udało sie wyrwać. Niektóre, jak np. klub garnizonowy czy kino „Grunwald” wyglądają żałośnie. Do żadnego z bloków koszarowych nie wróciło życie, nie znalazły nabywców. Ani te pod stacją, ani te w Komorowie. Niech pokazane fotografie choć w części przypomną lata spędzone w gubińskich koszarach. A że tak jest? Takie jest życie. Coś ma swój początek, ma i swój koniec. Szkoda, że tak żałosny. (sp)
Admin luty 02 2012 13:26:18 0 ˇ 200
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Admin
19/01/2012 16:29


     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Forum
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie