Stowarzyszenie Oficerów 5 Dywizji Wojska Polskiego "Kresowiak"
Nawigacja
Strona Główna
Zarząd
Statut Stowarzyszenia
Kontakt
Księga Gości
Aktualności
Galeria
Deklaracja Członkowska
Forum
Do Pobrania
Szukaj
Z dawnych lat...
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 24
Najnowszy Użytkownik: vioxx
09-03-2014r. - Przeciwlotnicy z Czerwieńska
Dobrze układająca się współpraca z przeciwlotnikami z Czerwieńska skutkuje kolejnymi spotkaniami. Wcześniej delegacja oficerów ze Stowarzyszenia Oficerów 5 Dywizji WP Kresowiak kilkakrotnie gościła na terenie 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku. Kresowiacy byli gośćmi uroczystości organizowanych przez pułk. Przyszła kolej na rewizytę i spotkanie w Gubinie. Na uroczystą kolację przybyli: dowódca pułku płk mgr inż. Mirosław Szwed, zastępca ppłk Andrzej Izydorczyk i szef sztabu ppłk Wiesław Kawecki. W spotkaniu wziął także udział ppłk rez. Sławomir Gaik, dyrektor 105 Szpitala Wojskowego w Żarach.
Prezes Stowarzyszenia płk Lech Kamiński przekazał gościom informację o historii powstania i dniu dzisiejszym organizacji skupiającej oficerów pełniących przed laty zawodową służbę wojskową w szeregach 5 Kresowej Dywizji Zmechanizowanej, przekazał gościom symbole organizacji i albumy o naszym mieście. Uczestniczący w spotkaniu ppłk Sławomir Gaik był przed laty jednym z oficerów dywizji i Kresowiacy postanowili nadać mu tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia Oficerów . Były szef służby zdrowia dywizji nie krył wzruszenia i satysfakcji z otrzymania tego niecodziennego wyróżnienia.
Gości, w imieniu nieobecnego służbowo burmistrza (Honorowy Członek Stowarzyszenia Oficerów), powitał i pamiątkami obdarzył ppłk rez. Rafał Wypych, inspektor w Urzędzie Miejskim.
Dowódca pułku płk Mirosław Szwed zabierając głos mówił o obustronnych korzyściach wynikających z współpracy. – To miłe, że możemy być gośćmi starszych kolegów, że możemy gościć ich na terenie koszar – powiedział między innymi.
Zaprosił Kresowiaków na kolejne ćwiczenia i strzelania przeciwlotników z Czerwieńska. (sp)Admin marzec 09 2014 20:28:17 0 ˇ 576
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Admin
19/01/2012 16:29


     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Forum
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie